Spanning bij de nationale Taalkunde Olympiade

Zaterdag 27 januari nam een aantal leerlingen uit vwo 5 en vwo 6 deel aan de Taalkunde Olympiade. Maar liefst 13 WP’ers hadden zich via de voorronde geplaatst voor de nationale finale in Leiden. 11 van hen hebben, samen met naar schatting 120 andere leerlingen uit het hele land, een middag zitten zweten op opgaven over onder meer Koreaanse en Japanse onomatopeeën, het schrift van Toeareg-stammen en de regelmaat in onregelmatige werkwoorden in het Nederlands. Na afloop waren de deelnemers het erover eens dat de opgaven interessant maar ook op zijn minst ‘uitdagend’ genoemd konden worden. Volgende maand horen we of onze leerlingen zich voor de Internationale Taalkunde Olympiade hebben gekwalificeerd. Die vindt eind juli plaats in Praag. We zijn sowieso trots op de inzet, het enthousiasme en de prestaties van onze leerlingen!